معرفی بازی Flippy ؛ شرط اول: اینترنت را خاموش کنید – بانک مشاغل شهر

برای لذت بردن از بازی های استودیوی کچ اپ (Ketchapp) یک شرط خیلی مهم وجود دارد: اینترنت را خاموش کنید
اما چگونه رکورد بزنیم؟ در اینجا امتیازی که به دست می آورید به طول مسیری که رفتید ارتباط چندانی ندارد. در بازی، شخصیت های دیگری نیز وجود دارند که با رنگ مشابه مسیر در حال دویدن هستند. با گرفتن آن ها، امتیاز بیشتری کسب کرده و رکورد می زنید.

بازی Flippy

عملکرد بخش شنیداری حتی بهتر از قسمت گرافیک است. برای هر نوع محیط یک موسیقی مختلف گذاشته شده که همه آن ها به خوبی آدرنالین خون بازیکن را بالاتر می روند. کمبود این ویژگی نه فقط در ساخته های قبلی کچ اپ، بلکه در خیلی از بازی های آرکید به چشم می خورد.

از دیدگاه گرافیک با یکی از خوب های کچ اپ رو به رو هستیم. بعد از هر باخت و شروع دوباره، رنگ بندی محیط تغییر می کند. جدا از اینکه توسعه دهنده این قابلیت را برای کاربر قرار داده تا بین شب و روز یکی را انتخاب کند. تمام این ویژگی ها دست به دست هم داده اند تا بازی از لحاظ بصری خسته کننده نشود.

مشابه بقیه بازی های کچ اپ، در اینجا نیز شخصیت داستان در مسیری بی پایان حرکت می کند و نباید بگذارید تله ها و موانع که در اینجا تیغ هایی قرمز رنگ هستند مانع دویدن او شوند. بنابراین پیش از رسیدن به این تیغ ها کافیست روی صفحه لمسی کلیک کنید تا او از طرف دیگر مسیر به راهش ادامه دهد.

بازی تمام نکات مثبت چند ساخته اخیر کچ اپ را جمع کرده و توانسته بعضی از نقطه ضعف ها را نیز پوشش دهد. هم با یک طراحی گرافیکی جدیدتر که البته بی شباهت به Framed نیست رو به رو هستیم و هم گیم پلی با وجود شباهت های نسبی اش به Pivvot، یک تجربه متمایزتر و سرگرم کننده تر ارائه می دهد.

بازی Flippy یکی از سرگرم کننده ترین عناوین سخت کچ اپ به شمار می رود. بازی فراتر از استانداردهای فرانسوی ها پیش نمی رود و اگر هم بخواهیم دقیق تر نگاه کنیم، ترکیبی از چند عنوان بزرگ است ولی نکته مهم تر اینجاست که کچ اپ به درستی توانسته از بقیه بازی ها الهام بگیرد و به هدفش که ارائه یک تجربه سرگرم کننده است، برسد.

Flippy

  • Flippy
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: Ketchapp
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 40.2 / 20.35 مگابایت

در بخش اپلیکیشن های دیجیاتو بخوانید:

یعنی بعد از زدن رکورد مشخصی، یک جایزه که روی روند گیم پلی هم تاثیر می گذارد به دست بیاورید که این گونه نشد. البته در بازی Flippy می توانید با الماس هایی که دارید شخصیت های بیشتری آزاد کنید که اگر چه از لحاظ توانایی ها با یکدیگر متفاوت نیستند ولی به خاطر وجود انیمیشن های مختلف برای هر کدام، ارزش وقت گذاشتن را دارند.

Flippy Ketchapp

عکس وسط را ببینید، نمایش تبلیغ در پایین صفحه وقتی آنلاین هستید یکی از بزرگترین مشکلات بازی های کچ اپ است.

با وجود گیم پلی جذاب و سخت بازی Flippy، هنوز یکی از مشکلات بزرگ عناوین کچ اپ در این عنوان دیده می شود: خبری از آیتم هایی برای پیشرفت نیست. هر چند در طول انجام بازی می توانید قدرت هایی بگیرید و راحت تر رکورد بزنید ولی برای افزایش جذاب بازی امیدوار بودیم توسعه دهنده راه بازی هایی همانند BLUK را پیش بگیرد.

البته قبل از رسیدن به تیغ ها، بازی با اشکال قرمز رنگی که روی جاده حضور دارند به مخاطب اخطار می دهد تا خودش را آماده کند ولی خوب، سرعت روند Flippy به قدری بالاست که گاهی اوقات اشتباه می کنید. هنگام لمس صفحه هم هیچ تاخیری وجود ندارد و شخصیت داستان به سرعت مسیرش را تغییر می دهد.

Flippy

در طول مسیر برجک های سبز رنگی وجود دارند که هنگام برخورد با آن ها سرعت کاراکتر بازی کم می شود.

تقریبا همه چیز به قدری درست کنار یکدیگر قرار گرفته که سختی زیاد بازی جای اینکه همانند Finger Driver اذیت کننده باشد، برعکس مخاطب را به تجربه دوباره بازی ترغیب می کند. به همین خاطر بازی Flippy را می توانیم بهترین ساخته این استودیو در چند ماه گذشته و یکی از بهترین های کارنامه کچ اپ بنامیم.

بازی Flippy هم یکی دیگر از همین بازی ها است که طعم واقعی جذابیتش را تنها زمانی می توانید بچشید که آفلاین باشید. عنوانی که خیلی وقت بود از کچ اپ ندیده بودیم و بیشتر دوران طلایی فرانسوی ها را به یادمان می آورد. زمانی را می گوییم که تفاوت بین هر ساخته آن ها بیشتر از الان بود.

برای لذت بردن از بازی های استودیوی کچ اپ (Ketchapp) یک شرط خیلی مهم وجود دارد: اینترنت را خاموش کنید. خیلی از بازی های این توسعه دهنده حکم ماشین تبلیغاتی را دارند و با وجود ذات سرگرم کننده خود، به خاطر پخش تبلیغ های گوناگون تاثیر منفی زیادی روی تجربه مخاطب می گذارند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *