بلندپروازی به سبک چینی ها؛ سوپر اتومبیل تک رولز RenRS در ژنو معرفی شد – دیجیاتو – بانک مشاغل شهر

حضور خودروسازان چینی در نمایشگاه های معتبر جهانی رفته رفته به یک اتفاق عادی تبدیل می شود
techrules-ren-rs

techrules-ren-rs

اما نسخه قدرتمندتر علاوه بر یک موتور مستقل برای هر چرخ، به دو موتور دیگر بر روی اکسل های خود مجهز خواهد شد. با تکیه بر 6 موتور موجود، این نسخه در مجموع 1287 اسب بخار قدرت و 2340 نیوتن متر گشتاور دارد که در نوع خود کم نظیر است.

این شرکت که به خاطر پیشرانه انقلابی توربینی و ارایه اتومبیل های اسپرت در کانون توجه قرار گرفته، در نمایشگاه ژنو امسال نیز با یک سورپرایژ ویژه حاضر شده است.

وظیفه تامین انرژی مورد نیاز موتورها بر عهده پک باتری 28.4 کیلووات ساعتی گذاشته شده است. این باتری در مواقع لازم به واسطه تکنولوژی میکرو توربین دیزلی شارژ می شود. آنطور که تک رولز ادعا کرده مدل قوی تر سوپر اتومبیل RenRS با 80 لیتر گازوئیل می تواند تا 1170 کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد.

ناگفته نماند به غیر از تک رولز، کمپانی چینی دیگری با اتومبیلی مجهز به تکنولوژی توربین شارژ کننده باتری در ژنو حضور دارد. این استارتاپ گروه Hybrid Kinetic نام داشته و از یک خودروی مفهومی به اسم HK GT رونمایی خواهد کرد. این اتومبیل کانسپت توسط استودیوی معروف پینین فارینا طراحی شده است.

techrules-ren-rs

درباره قیمت یا زمان دقیق ارایه این خودروی سریع چینی هنوز حرفی به میان نیامده، اما بد نیست بدانید که تک رولز نتوانست به قول خود مبنی بر تولید مدل خیابانی Ren تا اوایل سال 2018 جامه عمل بپوشاند. این کمپانی مدعی شده که مدل مذکور تا 2 سال آینده به خیابان ها راه خواهد یافت.

techrules-ren-rs

techrules-ren-rs

ابر اتومبیل RenRS سورپرایزی است که تک رولز در غرفه خود به نمایش گذاشته؛ این خودروی مسابقه ای دارای یک صندلی بوده و بر اساس مدل Ren که سال گذشته در ژنو رونمایی شد، شکل گرفته است.

اتومبیل اسپرت سه نفره Ren، نماینده تک رولز در نمایشگاه خودروی ژنو 2017

همانند Ren، سوپر اتومبیل RenRS نیز از تکنولوژی شارژ مجدد توربینی بهره برده می برد. در این تکنولوژی پیشرانه الکتریکی موجود از طریق یک توربین شارژ می شود.

نمایشگاه خودروی ژنو نیز که اینک در حال برگزاری است، از این قاعده مستثنی نبوده و میزبان چند خودروساز از سرزمین اژدهای زرد خواهد بود. یکی از شرکت های چینی که برای چندمین بار در ژنو حاضر می شود، تِک رولز (Techrules) نام دارد.

techrules-ren-rs

با این پیشرانه خارق العاده RenRS شتاب صفر تا صد را در عرض 3 ثانیه محقق کرده و قادر است به حداکثر سرعت 330 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. با این آمار و ارقام خیره کننده تک رولز RenRS می تواند یکی از سریع ترین خودروهای ساخت چین لقب بگیرد.

techrules-ren-rs

حضور خودروسازان چینی در نمایشگاه های معتبر جهانی رفته رفته به یک اتفاق عادی تبدیل می شود. نگاهی به چند نمایشگاه معتبر برگزار شده در سال های اخیر نشان می دهد که چینی ها آرزوهای بزرگی در سر داشته و قصد دارند به بازارهای اصلی نظیر اروپا و ایالات متحده ورود پیدا کنند.

کانسپت برقی GAC در نمایشگاه خودروی دیترویت

کانسپت برقی کمپانی چینی GAC در نمایشگاه خودروی دیترویت

به گفته مقامات تک رولز، RenRS در دو نسخه ارایه خواهد شد. نیروبخش مدل استاندارد چهار موتور برقی مستقل است که در مجموع 858 اسب بخار قدرت و 1560 نیوتن متر گشتاور تولید می کنند.

techrules-ren-rs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *