تسلا مدل 3 پرفروش ترین خودروی سبز ایالات متحده در سه ماه اول 2018 – دیجیاتو – بانک مشاغل شهر

مدل 3 ارزان ترین خودرویی است که بر روی خطوط تولید کمپانی تسلا قرار دارد
اخیرا با پایان یافتن ماه مارس، آمارهایی در رابطه با عملکرد خودروسازان مختلف در سه ماهه اول سال 2018 در ایالات متحده منتشر شده است. بر این اساس تسلا مدل 3 علی رغم تمامی مشکلات و معایب با کنار زدن تویوتا پریوس پرایم هیبریدی و شورولت بولت برقی به عنوان پرفروش ترین خودروی برقی شده (شامل خودروهای هیبریدی و تمام الکتریکی) دست یافته است.

image

مدل 3 ارزان ترین خودرویی است که بر روی خطوط تولید کمپانی تسلا قرار دارد. این خودروی برقی با توجه به قیمت به مراتب پایین تری که نسبت به مدل S و مدل X دارد، طیف بیشتری از مشتریان را هدف گرفته و می تواند نقشی کلیدی در موفقیت تسلا داشته باشد.

هفته گذشته تسلا اعلام کرد که در عرض 7 روز توانسته بیش از 2,000 دستگاه مدل 3 تولید کند، رقمی که در صورت تداوم آن به احتمال زیاد از مشکلات بیشتر پیشگیری خواهد شد. البته این رقم هنوز با حجم تولید 2,500 دستگاه در هر هفته که ایلان ماسک برای اواخر مارس قول داده بود، فاصله دارد.

image

image

به هر ترتیب ممکن روند تولید مدل 3 اینک کمی شتاب گرفته و تا حدی به پیش بینی های آقای ماسک نزدیک شده است؛ هر چند در این بین مشکلات کیفی نیز بعضا دامن گیر این خودرو شده و انتقادهایی را در پی داشته است.

toyota prius_prime

image

image

طبق گزارشی که در پایگاه خبری بلومبرگ منتشر شده، در سه ماه اول 2018 تسلا توانسته 8,180 دستگاه مدل 3 به مشتریان تحویل دهد. در همین مدت تویوتا موفق به فروش 6,468 دستگاه پریوس پرایم شده و شورولت نیز 4,375 دستگاه بولت به فروش رسانده است.

به واسطه همین اعداد و ارقام جدید، سهام تسلا در اوایل هفته گذشته اندکی بهبود پیدا کرده است. این اتفاق در حالی رخ داد که به دلیل دروغ آوریل ایلان ماسک مبنی بر ورشکست شدن تسلا، اخیرا شاهد افت 2.5 درصدی ارزش سهام این شرکت بودیم.

از زمان ورود به فاز تولید، مدل 3 درگیر مشکلات فراوانی بوده و آمار ساخت آن با هدفگذاری های انجام شده فاصله معناداری داشته است. یکی از دلایل مشکلات موجود به پیش فروش فراتر از انتظار و تعداد بالای سفارش های دریافتی بر می گردد. این مساله در ابتدا طوری تسلا را غافلگیر کرد که ایلان ماسک از عبارت “جهنم تولید” برای توصیف وضعیت پیش روی کمپانی استفاده نمود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *