گیگابایت از این پس حافظه های رم تقلبی می فروشد – بانک مشاغل شهر

حافظه های رم مجهز به نورهای LED، پدیده ای تازه در جهان کامپیوترهای شخصی نیستند
حافظه های رم مجهز به نورهای LED، پدیده ای تازه در جهان کامپیوترهای شخصی نیستند. کمپانی هایی مانند Trident قبلاً مموری استیک هایی عرضه کرده اند که از چنین نورپردازی هایی بهره می برند و سابقه شان به سال 2016 باز می گردد. اما کمپانی گیگابایت که در نمایشگاه کامپیوتکس امسال اعلام کرد وارد تجارت رم می شود، قصد دارد پا را از این هم فراتر بگذارد.

در این صورت، به طور یقین یک روز، یک نفر وارد فروشگاهی شده و به صورت اتفاقی رم هایی می خرد که بعد از اتصال به پی سی گیمینگ، هیچ کاربردی ندارند؛ باید حدس می زدیم که استقبال گیمرها از نورپردازی های اغراق آمیز در پی سی های گیمینگ یک روز ما را به چنین نقطه ای می رساند. کیت Aorus RGB LED DDR4 گیگابایت قرار است در تاریخ نامعلومی طی ماه جاری میلادی با قیمت 229 دلار روانه بازار شود.

در همین راستا، گیگابایت از رم هایی مجهز به نور LED رونمایی کرده که هیچ رمی داخل شان نیست. در واقع گیگابایت از کیت حافظه ای به نام Aorus RGB LED رونمایی کرده که دو استیک 8 گیگابایتی DDR4 را شامل می شود، اما دو استیک رم دیگر نیز در بسته بندی وجود دارد که از همان مواد آلومینیومی در ساخت شان استفاده شده و LED هایی قابل همگام سازی با استیک های واقعی رم دارند. ولی این دو استیک، هیچ حافظه ای در خود جای نداده اند.

ایده غایی گیگابایت این بوده که گیمرهایی که می خواهند کیسی چشم نواز داشته باشند، قادر به خرید این استیک های اضافه بوده و بدون پرداخت هزینه های کلان، شاهد دو درگاه خالی روی مادربورد نباشند. این کمپانی همچنین از احتمال عرضه جداگانه این رم های تقلبی خبر داده است؛ اما هنوز به تصمیم جامعی در این باره نرسیده.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *